• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Книги про Городню

Фото

Найдавніша книга про Городню

Неопалима купина - наша славна Городня

Краткая история Городни от 1964 года

Словник видатних імен Городнянщини

Михайло Євсієнко

Словник видатних імен Городнянщини

Городня, 2002

Багата наша Городнянщина на видатні місця, події. Славиться вона своїми людьми, які у свій час прислужилися Вітчизні, здобувши цим загальне визнання. Пам’ять про них не повинна згаснути. Воістину:

Безсмертні всі:

Той виховає дитину,

Той пісню написав, хоч і єдину.

А той, хто не зумів цього зробить,—

Біля дороги посадив ялину.

Щоб не обірвався родовід славних імен, укладено словник видатних людей, які народилися, жили чи працювали, або мали зв’язки з Городнянщиною. Зібрав і упорядкував його завідуючий Мощенським історико-краєзнавчим музеєм М.І. Євсієнко.

Словник укладений в алфавітному порядку. Видання знадобиться учителям, краєзнавцям, усім, хто любить і хоче знати нашу історію.

Отже, наша історія в наших людях, їх ділах.

ПРО УПОРЯДНИКА

Євсієнко Михайло Ілліч народився 11 вересня 1926 року в с. Мощенці Городнянського району Чернігівської області у сім’і селянина. Освіта — середня.

У вересні 1943 року мобілізований у армію. Воював піхотинцем у 895 сп 193 дивізії. Демобілізований з армії після тяжкого поранення.

Нагороджений 14 урядовими бойовими та трудовими нагородами. Працював на різних роботах у Мощенській середній школі понад 40 років. Остання посада — бібліотекар.

По сумісництву на громадських засадах займався краєзнавством. У 1955 р. відкрив краєзнавчий куточок у школі, який у 1962 р. стає музеєм. У 1980 р. Міністерство культури України присвоїло музею звання «народного». Був членом Городнянського районного та Сеньківського музею Дружби народів.

14 років редагував колгоспні стіннівки, 17 років — сільську радіогазету.

Друкувався в районній обласних та багатьох газетах Росії та Білорусі. У 1954 р. став лауреатом премії ім. С. Остапенка Городнянської районної газети. Писав переважно на історичну та військово-патріотичну тематику. Автор нарисів про с. Мощенку в енциклопедичних довідниках.

Кiлькiсть переглядiв: 576

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.